KULLANICI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

 

Sitenin ve mobil uygulamanın genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar,  aşağıda belirtilen sözleşme şartları, kuralları ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı ve Üyelik Sözleşmesi’nin www.hakanmucevherat.com ve Hakan Mücevherat'ın mobil uygulaması kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde web sitesini ya da mobil uygulamayı kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.

 

1. Taraflar

 

İnternet üzerinden veya mobil cihazınıza kurduğunuz uygulamamızdan,  www.hakanmucevherat.com  ("Site") üyeliği için sözleşme yapacağınız taraf Hakan Mücevherat A.Ş'dir.

 

Kullanıcı; Hakan Mücevherat web sitesini ve uygulamasını alışveriş yaparak ya da alışveriş yapmaksızın ziyaret eden kişidir.

 

Üye; Hakan Mücevherat'tan ürün alımı yapmak üzere faydalanmak isteyen, üyelik formunu eksiksiz doldurarak, Hakan Mücevherat tarafından üyelikleri onaylanarak, kabul edilen her gerçek ve tüzel kişidir. Bu sözleşmede kısaca "ÜYE" olarak anılacaklardır. 18 yaşından gün almış bireyler, gerçek kimlik bilgileri ile SİTE' deki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak üye olabilirler. ÜYE olmak isteyen şirketler (Şahıs ve ortaklar),Anonim Şirketler, Kolektif 

 

Şirketler,  Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler, Adi Komandit Şirketler, Limited Şirketler,  Kooperatiflerin ve diğer kurumların tüzel bilgileri ile 18 yaşından gün almış yasal yetkilisi, SİTE'deki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak ÜYE olabilir ve kurumları adına işlem yapabilir. "Üye adı" üyeye özeldir ve aynı "Üye adı"  iki farklı ÜYE'ye verilmez. 

 

2. Sözleşmenin Konusu

 

Bu üyelik sözleşmesinin konusu; Hakan Mücevherat A.Ş.'nin  sahibi olduğu www.hakanmucevherat.com  web sitesine üye olma şartlarının ve web sitesinin kullanımıyla ilgili temel esasların belirlenmesidir.

 

3. Kullanım Şartları

 

3.1. www.hakanmucevherat.com  web sitesine üye olmak için;  istenilen üyelik bilgilerinin ve üyenin oluşturacağı şifrenin girilmesi, yasal olarak gerekli onay ve izinler verilerek "Üye Ol" butonuna basılması gerekir.

 

3.2. 18 yaşından küçükler www.hakanmucevherat.com’a  üye olamazlar ve alışveriş yapamazlar. Kullanıcı, bu web sitesine üye olmakla 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve kabul eder.

 

3.3. Alışveriş yaptığınızda, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olmaktasınız.

 

3.4. Üye  www.hakanmucevherat.com internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan beyan ve kabul eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen üyeyi bağlayacaktır.

 

3.5. www.hakanmucevherat.com internet sitesinde üyeler tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen üyelerin kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin www.hakanmucevherat.com ile hiçbir ilgi ve alakası yoktur. www.hakanmucevherat.com'un üyenin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

3.6. Üye, www.hakanmucevherat.com internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer  bilgilerin doğru olduğunu, bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle Hakan Mücevherat'ın bir sorumluluğu olmadığını,  bilgilerin yanlış olması nedeniyle Hakan Mücevherat'ın  uğrayacağı zararı karşılayacağını beyan ve taahhüt eder.

 

3.7. Üye, üyelik formunda bildirdiği veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adres, e-posta adres, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgilerinin kanunlar önünde doğru olduğunu, Hakan Mücevherat'ın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğradığı tüm zararları aynen ve derhal tazminle mükellef olduğunu,bildirmiş olduğu bilgiler üzerinden e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla üyeye iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla Hakan Mücevherat'ın kendisine ulaşma hakkı bulunduğunu, aksine bir yazılı bildirim yapılmadığı müddetçe İşbu üyelik sözleşmenin onaylanması ile Hakan Mücevherat'ın yukarıda sayılan iletişim faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kendisi ile iletişime geçebileceğini, bilgilerini kendi pazarlama faaliyetleri çerçevesinde kullanabileceğini, kişisel verilerin korunması kanunu çerçevesinde üçüncü kişilerle paylaşabileceğini kabul ve beyan eder. 

 

3.8. İnternet sitesinde ve mobil uygulamada satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları, yalnızca internet sitesi ve mobil uygulamada geçerlidir. Mağazalarımızda ürünlerin gramı ve fiyatları değişiklik gösterebilir.

 

3.9. Üyenin, üyelik adı ve şifresi gibi bilgileri üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşma, diğer üyelerin bilgilerine ulaşma ve kullanma hakkı bulunmamaktadır.

 

Üyenin buna aykırı hareketinden kaynaklanan her türlü zarardan üye sorumlu bulunmaktadır. Bu tür kullanımlardan kaynaklanan her türlü hukuki, idari ve cezai sorumluluk üyeye  ait olacaktır.

 

3.10. Hakan Mücevherat ,  www.hakanmucevherat.com internet sitesinde satışa sunduğu ürünlerin hepsinin stokunu tutmamaktadır. Sipariş edilen ürünler, gerekli görüldüğü durumlarda üretilmektedir. Ancak çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ve stokta olmayan ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Bu durumda siparişi veren kişi, e-posta ya da telefon aracılığıyla bilgilendirilir ve ürün için alınan tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına herhangi bir cezai şart, faiz vs. olmaksızın, aynen iade edilir. 

 

3.11.  Havale/EFT siparişlerinin işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin banka hesaplarımıza ulaştığının görüldüğü tarihtir.

 

3.12. www.hakanmucevherat.com’da yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri ve tüm diğer bilgileri önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.

 

3.13. www.hakanmucevherat.com'dan siparişi verilen ürünlerin el emeğiyle üretimi sonucunda, ürünlerin karat ve gramlarında farklılık oluşabilmektedir. Bileziklerin, belirteceğiniz ölçüsüne göre ayarlanıyor olması da altın gramında farklılıklar oluşturabilmektedir.

 

4. Yükümlülükler

 

4.1. Üye ve Kullanıcılar siteyi kullanırken Hakan Mücevherat'ın  sunmakta olduğu hizmetlere ilişkin olarak yayınlayacağı bildirimlere ve başta Türk Ceza Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Türk Medeni Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Mevzuatı olmak üzere her türlü yasal düzenlemeye uygun davranmayı, aykırı kullanım halinde hukuki, cezai ve idari her türlü sorumluluğun Üye ve Kullanıcıya ait olacağını beyan, kabul ve taahhüt eder. 

 

4.2.  Kullanıcı ve Üyelerin,  Hakan Mücevherat ile yaptığı her türlü yazışmanın saklanması tamamen onların sorumluluğunda olup işbu yazışmaların silinmesi ve/veya kaybolmasından Hakan Mücevherat hiçbir hal ve surette sorumlu tutulamaz. 

 

4.3. Üye ve Kullanıcı internet sitesini genel ahlaka aykırı, kamu düzenini bozmaya yönelik, başkalarını rahatsız edici şekilde yasalara aykırı bir amaç uğruna kullanamaz. 

 

4.4.  Üye ve Kullanıcıların işbu sözleşme hükümlerine aykırı faaliyetinin tespiti halinde bu kişilerin sözleşmesi Hakan Mücevherat tarafından bildirim yapılmaksızın tek taraflı olarak feshedilebilecektir.

 

5. Yürürlük
 

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ve beyan ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir.


6. Yetkili Mahkeme

 

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR