SIKÇA SORULAN SORULAR

 

 •   Hakanmucevherat.com’a nasıl üye olabilirim?

hakanmucevherat.com sitesinden sağ üst köşede bulunan üye ol alanına tıklayarak, çıkan sayfada üye kayıt/düzenleme bölümünden üyelik bilgileri, iletişim bilgileri ve şifre bilgilerini tamamlayarak hakanmucevherat.com’a üye olabilirsiniz.

 • Üye olmak zorunlu mu? Üye olmadan da alışveriş yapılabiliyor mu?

Hayır, üye olmak zorunlu değildir. Üyeliksiz alışverişe devam et butonunu tıklayarak alışveriş yapabilirsiniz. Anca üye olduğunuz zaman üyelerimize özel kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

 • Kişisel verilerim saklanıyor mu 3.şahıslar ile bu bilgiler paylaşılıyor mu?

Kişisel verilerinizi kanunun çizdiği çerçeve dışında kimseyle kesinlikle paylaşmıyoruz. Kişisel verileriniz mevzuatta belirlenen güvenlik ve gizlilik esasları uyarınca yeterli ve etkili önlemler alınmak kaydıyla; yasal zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, faaliyetlerimiz gereği anlaşmalı olduğumuz ve sizlere ürün ve hizmet sunmak için hizmet aldığımız iş ortaklarımız ve tedarikçilerimiz (Ürünün sizlere ulaştırılması için hizmet alınan Kargo firması, iletişim faaliyetleri çerçevesinde hizmet alınan çağrı merkezi, e-posta gönderimi, kampanya oluşturulması amacı ile reklam firmaları, CRM desteği veren firmalar ve benzeri gibi) ile paylaşabilecektir.

 • Web sitenizden alışveriş yapmak güvenli mi?

Hakanmucevherat.com’ da alışveriş yaparken kullanmış olduğunuz kredi kartı bilgileri güvendedir ve SSL Sertifikası ile korunmaktadır. hakanmucevherat.com’dan vermiş olduğunuz tüm siparişler şifrelidir. Dolayısıyla sipariş sırasında kullanılan kredi kartı bilgileri koruma altındadır.

 • Online sitenizden satın aldığım ürünü kaç gün içerisinde iade edebilirim?

 

Online alışveriş sitemiz üzerinden alınan ürünlerde iade süresi 14 gün ile sınırlıdır.

 • Ürünümü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

 

Kargo ile gönderim esnasında kargodan kaynaklı olarak ürünlerde zarar oluşabilmektedir. Bu sebeple ürünü teslim alırken paketinizde ezilme, yırtılma ve ıslanma gibi bir durum olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda kargoyu teslim almayıp, kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız.

 

 • Sizden aldığım pırlanta ürünü altın ürünle değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

 

Alınan ürününüzü aynı ürün grubundan aynı değerde veya farkını ödemek koşulu ile daha yüksek değerdeki farklı bir ürün ile değiştirilebilirsiniz. Değişime uygun ürünün bedeli, değiştirmek istediğiniz ürünün bedelinden düşük ise, fark iadesi yapılamaz. Aradaki tutar hesaplanarak tarafınıza online alışverişlerinizde kullanılmak üzere hediye kuponu olarak iletilmektedir.

 • Ürün sertifikamı kaybettim, ne yapmalıyım?

 

Ürünü faturası ile birlikte satın aldığınız mağazamıza getirerek konu ile ilgili destek alabilirsiniz.

 • Online site üzerinden satın aldığım ürünü mağazadan teslim alabilir miyim?

 

Tabi online alışverişlerinizde bulunan sipariş notu kısmına ya da destek hattımız ile iletişime geçerek siparişinizi hangi mağazadan teslim alacağınızı iletirseniz talebiniz doğrultusunda teslimat mağazalarımızdan da gerçekleşmektedir.

 • Ürünü iade ettikten sonraki süreçler nelerdir? İade ettiğim ürünün ücreti hesabıma ne zaman geçecek?

 

İade edilen ürünler merkezimize geldikten sonra kontrol sürecinde (max. 1 hafta) atölyemize iletilerek incelenir. Üründe herhangi bir hasar varsa ya da ürününüz cayma hakkınızı kullanabileceğiniz şartlara uygun değilse bu ürün, raporlanarak tarafınıza geri gönderilir ve size telefon veya e-mail ile bilgilendirme yapılır.

Ancak ürününüz cayma hakkına uygunsa 1 haftalık kontrol sürecinden sonra ürün tutarı, hangi yöntem ile sipariş vermişseniz, o şekilde iade edilmektedir.

 

 

Not: Kredi kartlarına yapılan iadeler genellikle 1-7 gün arasında hesabınızda olurken, bankacılık sisteminden kaynaklanan problemler nedeni ile debit kart (hesap kartları) iadeleri 30 güne kadar süre alabilmektedir.

 • Kargo ücreti alıyor musunuz?

 

Siparişlerinizde herhangi bir kargo ücreti alınmamaktadır.

 • Siparişim hangi kargo şirketi ile gönderilecek?

 

Siparişlerinizin gönderimi Sigortalı olarak Yurtiçi Kargo ile yapılmaktadır.

 • Teslimat ne şekilde yapılmaktadır?

 

Siparişleriniz kargo vasıtasıyla sizlere teslim edilmektedir. Kargolarımızın tamamı olası bir duruma karşı sigortalıdır.

 • Hediye paketi ile gönderim ne şekilde oluyor?

 

Hakanmucevherat.com sitesi üzerinden aldığınız bütün ürünlerimizin gönderimi hediye paketi ile birlikte teslim edilmektedir.

 • Siparişim elime ulaşmadı ne yapabilirim?

 

Siparişiniz ile ilgili sorunlarınız konusunda yardım almak için bizimle www.hakanmucevherat.com/iletisim adresinden irtibata geçebilirsiniz.

 • Teslimat adresi ile fatura adresi farklı olabilir mi?

 

Tabi ki farklı olabilir. Sipariş esnasında fatura adresi ve teslimat adresini farklı veya aynı tanımlayabilirsiniz. Seçiminize göre faturanız farklı bir adrese gönderilebilir.

 • Satın aldığım ürünlerin garantisi var mı? Garanti süresi ne kadardır?

 

Tarafımıza ait olduğu ibraz edilen tüm ürünlerde tamir ve bakım servis garantisi süresizdir. Kullanıcı hatası sonucu oluşacak tamir ve bakım işlemleri ücrete tabidir.

 • Altın takılarımı nasıl muhafaza etmeliyim?

 

Mümkün olduğu müddetçe altın takılarınızı kimyasal ürünlerden uzak tutun. Yoğun şekilde kimyasal maddelere (alkol, parfüm, çamaşır suyu vb.) maruz kalan takılarınızın ömrü kısalmış olur.

 

Takılarınızı kadife kaplı bir kutuda saklayabilirsiniz. Böylelikle takılarınız yumuşak bir ortamda zarar görmeden korunacaklardır.

 • Pırlanta takılarımı nasıl muhafaza etmeliyim?

 

Kullanmadığınız zamanlarda pırlanta takılarınızı nemli olmayan ortamda kumaş ile sarılı halde kutusunda veya kesesinde, yüksek ışık ve ısıya maruz bırakmayacak şekilde saklayarak ışıltısını koruyabilirsiniz.

 • Ürünümün taşı düştü, ne yapmalıyım?

 

Ürününüzü size en yakın mağazamıza veya kargo ile adresimize sertifikası/faturası ile birlikte getirdiğiniz takdirde ürününüz incelenecek ve size bilgi verilecektir. Online alışverişler için WhatsApp ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 • Yüzüğümün ölçüsü uymadı ne yapmalıyım?

 

Ürününüzü sertifikası/faturası ile birlikte mağazalarımıza getirerek ölçünüzün doğru olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. Online alışverişler için WhatsApp  ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 • Ürünümün rengi değişti, ne yapmalıyım?

 

Üründeki renk değişikliğinin kaynağını bulabilmemiz için ürün sertifikası/faturası ile birlikte tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. Renk değişikliğinin sebebi zaman zaman kullanılan kimyasal malzemeler (sabun, krem, kolonya parfüm vb.) olabiliyor. Bu sebeple ürün incelemesi için tarafımıza iletimini rica ederiz.

 • Ürünümde hasar var, ne yapmalıyım?

 

Ürününüzü size en yakın mağazamıza sertifikası/faturası ile birlikte getirdiğiniz takdirde ürününüz incelenecek ve size bilgi verilecektir. Online alışverişler için WhatsApp ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 • Ürünümü tamir için mağazanıza bıraktım, ne zaman teslim alabilirim?

 

Ürününüzün tamir işlemi tamamlandığında tarafımıza iletilen iletişim bilginiz doğrultusunda sizlere 1 ile 3 hafta içerisinde bilgi verilecektir.

 • Almış olduğum ürün kusurlu çıktı ne yapmalıyım?

 

Ürününüzü size en yakın mağazamıza sertifikası/faturası ile birlikte getirdiğiniz takdirde ürününüz incelenecek ve size bilgi verilecektir. Online alışverişler için WhatsApp ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 • Banka kartı ile ödeme yapabilir miyim?

 

Alışverişlerinizde tüm banka kartları ile ödeme yapabilirsiniz. Banka kartları ile yapılan alışverişlerin iadesinde para iadesinin hesabınıza geçmesi bankanıza bağlı olarak daha uzun sürebilir.

 • Kredi kartına taksit imkânı var mı?

 

Satın aldığınız ürünlerde kredi kartına 3 taksit imkânı mevcuttur.

 • HAVALE/EFT yöntemiyle ödeme yapabilir miyim?

 

Evet, ödeme adımında Havale/EFT yöntemini seçerek siparişinizi verebilirsiniz.

 • Kapıda ödeme seçeneğiniz mecvut mu?

 

 

Hayır, ödemelerinizi sadece Kredi/Banka kartı veya Havale/EFT yöntemleriyle gerçekleştirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR